Zoo park u Havlíčků – Vikýřovice

Vikýřovice jsou malá obec v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Od Olomouce jsou zvdálené 72 km na sever, takže hodinka cesty autem.

Adresa zoo parku: U Lávky 34, Rapotín – Šumperk, 788 13, okres Šumperk

GPS parkoviště: 49.9772864N, 17.0052603E

Ceník k nahlédnutí….zde.

Ve skanzenu najdete poníky, velblouda, veverky, králíčky, čápy, oslíky, labutě, husy a další drobné ptactvo. Kromě toho je pan majitel náruživým sběratelem ,,veteše všeho druhu“ včetně veteránů a různé techniky. V celou hodinu je vždy komentovaná prohlídka stodoly, průvodce Vám bude dělat sám pan majitel, který Vás pobaví svými bonmoty. Největším lákadlem pro kluky je určitě tank, který je v areálu zaparkovaný. Můžete si vlézt dovnitř.

My jsme Zoo park navštívili v březnu, takže dětské hřiště nebylo zatím přístupné a probíhaly zde úklidové práce a příprava na sezónu. Prohlédli jsme si jej tedy pouze za plotem, ale napočítali jsme opravdu hodně klouzaček. 😀

Kočárkem jsme se dostali všude :-).

Na jídlo nám byla doporučena restaurace Trámky. Najdedli jsme se dobře, příjmené pěkné prostředí s dětským hřištěm na zahrádce.

Fotky z výletu:

Vstup

 

Poníci

 

Jedna ze soch majitele

 

Uvnitř stodoly

 

Uvnitř stodoly

 

V zoo parku

 

Zvířátka

 

Veteráni

 

Místní kočičák

 

V zoo parku

 

,,Sádrové údolí“ 😀

 

V parku

 

Dětské hřiště

Odkazy:

http://www.zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz/

http://www.tramky.cz/

https://www.vikyrovice.cz/

 

 

1 Comment

  • Lucie 16. 8. 2019 at 2:27 pm

    Tady jsme byli před 3 lety a už nikdy více bych tam nejela. Je to pro mě hororové místo plné kýčů a haraburdí. Nechce se mi moc věřit, že by se zde někomu líbilo natolik, že tohle místo doporučí dál nebo se sem chce vracet.

    Reply

Leave a Comment