Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/183339/virtual) in /data/web/virtuals/183339/virtual/www/domains/spacireksdetmi.cz/wp-includes/blocks.php on line 532
Malé Padělky - Špacírek s dětmi

Malé Padělky

Západně od Olomouce, zhruba 25km daleko, leží obec Bohuslavice. Kilometr za vesnicí směrem na Vilémov je najdete turistický rozcestník Malé Padělky. A právě tady začíná náš další výlet.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/lotenutaja

Délka trasy: 8 km

GPS parkování: 49.6237700N, 16.9721497E

Jakmile zaparkuje, vydejte se do lesa po cyklostezce (6037). Cesta vede do Slavětína a dál, my jsme ale došli k turistickému rozcestníku Nové Pole a pak jsme se vydali zpátky. Trasa je mírně do kopce, každopádně cestu zpět ocenily hlavně děti. Sedly na odrážedlo a frčely až k autu. Po cestě jsme sbírali lesní jahody, obdivovali množství motýlů, kteří se zde vyskytují a kochali se výhledem ,,do zelené“. Celá trasa je lesem, takže Vás čeká pohoda, klid a relax.

Trasa je vhodná pro kočárek, dvojkočárek i odrážedlo.

Kam na jídlo Vám tentokrát neporadíme, měli jsme sváču s sebou. Ale nejbližší restaurace je Hopůdka Na Chalupě v obci Hačky. Má pěknou zahrádku, což je pro děti plus. Ale osobně jsme ji nenavštívili.

Fotky z výletu:

Houby zde rostou doslova u cesty

Okoukli jsme mraveniště

Výhled na Vilémov

Zpátky to frčelo

No Comments

Leave a Comment