Pradědovo dětské muzeum

Mezi Šumperkem a Zábřehem najdete malou obec Bludov s dětským rájem nazvaným Pradědovo dětské muzeum.

GPS muzea: 49.9427917N, 16.9249344E

Adresa muzea: tř. A. Kašpara 37, Bludov, okres Šumperk

Otevírací doba: každý den 9:00 – 18:00

Děti se zde hrou seznámí s regionem Jeseníky, s městy, s regionálními pokrmy, místními legendami a duchy, atd. Herna je umístěna v patře, můžete využít i výtah. V jedné z místností jsou malé domečky (pohostinství, prádelna, nádraží, příbytek čarodějnice). Tady se děti opravdu zabaví a vyřádí.

Pro úplné mrňousky je zde ,,Batolárna“. Což je ohraničený prostor pro malé dětičky s hračkami úměrnými jejich věku. Hned vedle je místnost na přebalení dětí a kojící místnost je samozřejmostí. Mimo to na wc jsou dětská prkýnka, nočníky, schůdečky, prostě vše, co se může dětem hodit.

Spousta věcí ke zkoumání

Starší děti si mohou vyzkoušet lezení po stěně, není to nic velkého, ale rozhodně to stačí. Až se děti vyřádí hrami, např. poznávání bylinek podle vůně a dalších, můžou se jít ,,dorazit“ na zahradu. Tam najdou houpačky, prolézačky, klouzačky, tunely, pískoviště a další věci typu :,,Mami podívej!“ 🙂

Slečna na recepci byla velice milá, ochotně Vám vysvětlí, jak to tady chodí. Děti si mohou půjčit papučky, ale lepší určitě bude, když si vezmete svoje, čistě kvůli pohodlí. Rodiče mohou chodit naboso, nebo si půjčit návleky na obuv. My jsme tady všichni lítali jen v ponožkách. Ovšem pokud jdete na wc, které je v přízemí, papuče oceníte.

Můžete si dát kávičku, zákusek, perníčky atd. Občerstvení je samoobslužné a je čistě na Vašem svědomí, že za vše zaplatíte do prasátka v kuchyňce. V nabídce je třeba zázvorový sirup, nebo sirup z rýmovníku.

Prostředí je opravdu krásné a příjemné. Nadšený byl nejenom náš dvouleťák, ale zrovna tak my. Krom toho se zde konají různé akce, malování, tvoření, pokusy, atd. Stačí sledovat web muzea.

Nejbližší restaurace je v Bludově a to hostinec Pod kostelem, nebo restaurace Bludovská. Nám stačila svačinka v muzeu.

Fotky z výletu:

Chodba z herny k ,,Batolárně“

 

Prádelna

 

Pohostinství s kuchyňkou

 

Pohostinství

 

Obchod

 

Malá lezecká stěna

 

Herna

 

Jedna z her

 

Batolárna

 

Samoobslužná kuchyňka

 

Expozice duchů a strašidel

 

Štemichman – duch Kralického Sněžníku

 

Venkovní areál

 

Venkovní areál

 

Venkovní atrakce

 

Venkovní atrakce

Odkazy:

http://www.pradedovomuzeum.cz/

https://www.facebook.com/napivopodkostel/

https://www.bludov.cz/

http://www.region-jeseniky.cz/

No Comments

Leave a Comment