ZOO Ostrava

Ostravská Zoo je druhá největší u nás, její rozloha je 100 hektarů. Žije tady 396 druhů zvířat. V roce 1948 byl původní plán vybudovat park. Součástí bylo brouzdaliště, volejbalové hřiště a tenisové kurty. Pak v parku přibyla první zvířata, srnky, bažanti, pávy a ptactvo. V roce 1951 se definitivně rozhodlo o vybudování zoologické zahrady.

U morčátek

GPS parkoviště: 49.8431158N, 18.3198347E

V Zoo je přísný zákaz odrážedel.

U Zoo je hned několik parkovišť, takže se nemusíte bát, že nechytnete místo.  Strávili jsme zde čtyři hodiny a to jsme ještě pár míst vynechali a příliš jsme se nezdržovali na dětském hřišti. Hravě tady jde strávit celý den.

Součástí Zoo je i Cesta stínu, Cesta vody a Cesta lesa. Nejsou ovšem bezbariérové, takže to není ideální ani pro kočárek.

Na jídlo Vám rozhodně doporučíme restauraci Saola přímo v Zoo. Je to formou bufetu, což je super, protože vše pěkně  ,,frčí“ a Vy na nic dlouho nečekáte. Jídla jsou dobrá a vhodná pro děti, určitě si vyberete. Restaurace je hned z kraje. Další je pak na druhé straně Zoo, restaurace U Lucy. Taky vypadala dobře, ale tuhle jsme nenavštívili. Krom toho je po cestě několik stánků. Jediné mínus byla právě nabídka ve stáncích, samá smažená jídla.

K prohlídce Zoo můžete samozřejmě využít místní vláček. Děti ocení i výběh s kozami, které mohou nakrmit a hodně těžko je budete dostávat z hřiště, které bude lákat i Vás :-).

Fotky z výletu:

Mapa Zoo Ostrava

 

Zvířata v Zoo

 

Stánky v Zoo

 

Restaurace Saola

 

🙂

 

Výběh pro kozy

 

Morčátka

 

Axis indický

 

Alpaky

 

Hřiště

 

Hřiště

 

Hřiště

 

Gepard

 

Ovce

 

Lví pavilon

 

Pavilon primátů

 

Pavilon primátů

 

Malá Amazonie

 

Tanganika

 

Krokodýl štítnatý

 

Slon indický

 

Sloni indičtí

 

Restaurace u Lucy

 

I na podzim má zoo kouzlo

 

Plameňáci

 

Vstup do Zoo

 

Odkazy:

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/pred-navstevou/restaurace-saola/

http://www.zoo-ostrava.cz/

 

No Comments

Leave a Comment