Království železnic – Praha

V Praze na Smíchově najdete opravdu úžasné modelové kolejiště v měřítku 1:87, které má představovat zmenšeninu České republiky. Království železnic se rozkládá na třech podlažích. Budete valit oči.

Trenažér tramvaje

Po vstupu na prodejnu s kočárkem můžete využít výtah, kterým se vydáte o patro níž k šatnám, kde si můžete odložit své věci do skříňky. Zde Vám obsluha nabídne dětský schůdek pro mrňouse, což se Vám bude hodit, aby jste nemuseli děti pořád zvedat. V pravidelných intervalech se zde střídá den a noc, takže si vše můžete vychutnat i z ,,jiného“ pohledu.  Na některých lokomotivách je umístěna kamera a Vy si můžete v přímém přenosu vychutnat záběr z jízdy vlaku. Nejen dětem pro pobavení je podél kolejiště několik tlačítek, které spouští vláčky, auta, zpěv trampů, nebo vypustí zombie z hrobu za zvuku znělky ze seriálu Akta X.

Doslova rvačka byla o ,,trenažér“ tramvaje, autobusu, nebo vlaků a to nejen mezi dětmi :-). Nenajdete zde pouze vláčky, ale také spoustu modelů, ať už z papíru, igráčků, panenek, autíček, dřevěných hraček,  letadel, lodiček a mnoho dalšího.

Na děti zde opravdu mysleli, ať už je to schůdek, který si můžete půjčit u vstupu, případně lavečky podél kolejiště, aby děti dobře viděli, tak i malá dětská toaleta.

N jídlo můžete zajít přímo v místě do Pizzerie Mediterane, nebo do nedaleké restaurace Šenkýrna Hlubina.

Fotky z výletu:

Odkazy:

http://www.senkyrna.cz/senkyrna-hlubina

www.kralovstvi-zeleznic.cz/
http://www.pizzeriemediterane.cz/  


No Comments

Leave a Comment