Vojenské muzeum Králíky

Protichemické obleky

Město Králíky najdete mezi Orlickými horami, Králickým Sněžníkem a Hanušovickou vrchovinou.Zhruba kilometr severně nad městem se nachází Vojenské muzeum Králíky. Možná znáte dělostřeleckou tvrz Bouda, právě nadšenci z této tvrze položili položili základ zdejší muzejní expozici.

GPS parkoviště: 50.0943839N, 16.7567261E

Adresa muzea: Prostřední Lipka 1, 561 69 Králíky

Otevírací dobu a vstupné najdete …..zde.

Hned vedle muzea je parkoviště, takže jen vyskočíte z auta a můžete začít prohlídku. V hale o rozloze 2 400 m2 na Vás čekají tanky, obrněné transportéry, děla, munice, ruční zbraně, uniformy, atd.  Z haly Vás pak prohlídka zavede ještě do venkovního areálu. Až se nabažíte vojenské techniky, vyrazte ještě na nedaleký Králický řopík.  Je veřejnosti přístupný, ovšem ověřte si na webu otevírací dobu. Dostane se Vám i zajímavé ,,přednášky“ a  počítejte s tím, že v řopíku je poněkud těsno 🙂 .

U všech exponátů v muzeu jsou cedulky s popisky srozumitelnými pro lajka, takže je nezabaví jen kluci, nebo nadšenci do vojenské techniky.

Kdo chce, může pokračovat do kopce k dalším bunkrům.

Na jídlo jsme se stavili v městě Králíky v hotelu Zlatá labuť. Jídlo bylo dobré, obsluha moc milá.

Po areálu muzea lehce projedete s kočárkem.  K řopíku už to s kočárkem nepůjde, tam musí děti po svých, ale nebojte, je to jen kousek.

Fotky z výletu:

Vojenské muzeum Králíky

 

Ruční zbraně

 

Expozice

 

 

Plynové masky

 

Protitankový granát a jiné školní pomůcky 😀

 

Další školní pomůcka

 

Polní kuchyně

 

Králický řopík

No Comments

Leave a Comment