Verona

Jako místo k dalšímu výletu se nabízelo nádherné město Verona, které je od kempu Bella Italia pouze 30 km směrem na východ. Za půl hodinky jste na místě.

Prohánění holubů před Arénou

Historické centrum Verony je zařazeno od roku 2000 na seznam světového dědictví UNESCO.

GPS parkoviště: 45.4366403N, 10.9928953E

Auto jsme zaparkovali v podzemním parkovišti Cittadella pouhých 300 metrů od Arény, která je třetí nejrozsáhlejší stavbou tohoto typu. Koná se zde spousta hudebních představení. Aréna pojme až 20 000 lidí. Odtud jsme pokračovali ke Casa di Giulietta. Je to malé nádvoříčko, kde si můžete prohlédnout Julietin balkon, Julie, která zde nikdy nežila 🙂 . Na zeď u vchodu píší zamilovaní vzkazy, což se radním moc nelíbí. V domu se prodává nepřeberné množství suvenýrů s touto tématikou. Odtud je to kousek na Piazza delle Erbe, kde jsme se naobědvali a pak kolem kostela Santa Maria Antica jsme se dostali k řece Adige, podél které jsme se vrátili k autu.

Ve Veroně je toho samozřejmě k vidění mnohem víc, ale byli jsme docela unavení a dětem to stačilo. Město jsme lehce projeli s golfáčem, jen se musíte obrnit trpělivostí, kvůli spoustě dalších turistů. Nachodili jsme zhruba 4 km.

Na oběd jsme se stavili v pizzerii Ai Lamberti přímo na náměstí Piazza delle Erbe. Jídlo bylo výborné a za přiměřenou cenu.

Fotky z výletu:

Palazzo Barbieri

 

Via Cappello

 

Casa di Giulietta

 

Zeď se vzkazy

 

Piazza delle Erbe

 

Dům na Piazza delle Erbe

 

GAM muzeum

 

Castel San Pietro

 

Kostel San Fermo Maggiore

 

Adige

Odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Verona

https://www.arena.it/

http://caffeailamberti.com/ita/index.php

https://casadigiulietta.comune.verona.it/nqcontent.cfm?a_id=42703

https://en.wikipedia.org/wiki/Piazza_delle_Erbe,_Verona

https://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Maria_Antica,_Verona

 

 

No Comments

Leave a Comment