Brníčko

Za pouhých 45 minut jízdy autem z Olomouce se dostanete do malé obce Brníčko (mezi Zábřehem a Šumperkem) se zříceninou stejnojmenného hradu. Obec Brníčko najdete i u Uničova, tak pozor, ať nedojede tam. Trasa výletu není nijak dlouhá, o to víc Vás překvapí výhled, který se Vám naskytne.

Dětské hřiště v Brníčku

Délka trasy: 2,5 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/jupahupete

GPS parkování: 49.8931878N, 16.9667883E

K zaparkování jsme si vybrali postranní uličku vedle mateřské školy, kde je přístupné dětské hřiště, které jsme využili před i po výšlapu. Parkoviště tu nenajdete, Brníčko je malá vesnička. Až děti dostanete z hřiště, vydejte se po červené, nebo modré (obě vedou stejně). Projdete vesnici a pak se vydáte po úzkém chodníčku ,,nahoru“. S kočárkem se tam nedostane, ale výšlap zvládnou i úplní mrňousové.

Nahoře na Vás čeká nejen zřícenina hradu, ale i výhled na Jeseníky a Praděd. Dětem jsme zpestřili procházku hledáním pokladu ukrytém na hradě.

Trasa není v hodná pro kočárek ani odrážedla.

Na jídlo jsme v okolí nikam nezašli. Dali jsme si sváču z domu a zajeli jsme si pak, po cestě domů,  pro jogurty a na zmrzlinu do Doubravského dvora u Litovle.

Fotky z výletu:

Zvládli to i nejmenší

 

Cesta není vhodná pro kočárek

 

Stoupáme

 

Odměna 🙂

 

Posezení pod hradem

 

Zřícenina hradu Brníčko

 

Zřícenina hradu Brníčko

 

Výhled na Praděd

 

Krása střídá nádheru

 

Cesta na hrad z druhé strany

 

A cesta dolů

2 Comments

 • cesta pro kočárky 5. 2. 2021 at 2:14 pm

  Jen doplním že pro kočárky vede cesta z druhé strany hradu. Uličkou kolem hřiště a doprava po cestě. Tam kolem ovčí farmy Krištof vede kamenitá cesta až nahoru, v pohodě sjízdná s kočárkem :). Vyzkoušeno mnohokrát, jsem místní ;).

  Reply
  • Monika 25. 2. 2021 at 8:51 pm

   Super, děkujeme za tip! Jistě se bude hodit 🙂

   Reply

Leave a Comment