Vápenky

Okolo Velkého Kosíře se dá udělat hodně výletů, my jsme tentokrát vyrazili na kole . Naším cílem se staly ,,Vápenky“, což jsou vlastně Kosířské lomy. Samotný Velký Kosíř najdete cca 22 km jihozápadně od Olomouce.

Cyklostezka na Slatinice

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/gapujuceku

Délka trasy: 12 km

GPS parkoviště: 49.5562444N, 17.1443906E

Výlet začíná v Lutíně, auto můžete pohodlně zaparkovat na parkovišti u fotbalového hřiště. Každopádně do Lutína je dobré i autobusové spojení, takže z Olomouce se můžete dopravit i takto. Nebo je možnost dojet vlakem do Třebčína a začít trasu zde.

U cukrárny najedete na cyklostezu a vlastně celou dobu se cyklostezky držíte. Zavede Vás z Lutína do Slatinic a dál do Slatinek. Za Slatinkami odbočíte doprava na polní cestu a jeďte ještě asi 500 metrů. Tam nechte kola a jděte prozkoumat Vápky :-). Děti se tady doslova vyblbly. Jsou zde kopečky, studánka, šneci, krásné výhledy na Olomouc a když přijedete koncem dubna, tak budete mít štěstí i na Koniklece.

Musím říct, že se nám odtud ani nechtělo. Až se rozhodnete vyrazit, vraťte se na hlavní cestu a pokračujte dál do Lip, pak do Třebčína, kde se můžete občerstvit v místní Litovelské pivnici. Mají pizzu, párek, zmrzku, nebo prostě jen pivo a limču. Za hospodou je i příjemná zahrádka s pískovištěm a hračkami. A jako bonus je tady milá obsluha.        Do Lutína dojedte opět pohodlně po cyklostezce.

V každé vesnici, kterou projedete, jsou parádní dětská hřiště. Děti trasu naprosto v pohodě zajeli za hodinku a půl, ale připočtěte si navíc zastávku na Vápkách, na zmrzku v Třebčíně a na zhoupnutí na hřišti :-).

Fotky z výletu:

Výhled je široko daleko parádní

 

Vápenky

 

Vápenky

 

Vápenky

 

Vápenky

 

V Lipách

 

Hřiště v Třebčíně

 

 

 

 

 

No Comments

Leave a Comment