Valašské muzeum v přírodě

Při návštěvě Rožnova pod Radhoštěm jsme si prohlídku skanzenu nemohli nechat ujít. Rožnov leží 82 km směrem na východ od Olomouce, autem jste tady za hodinku. Skanzen založili v roce 1925 bratři Alois a Bohumír Jaroňkové. Jde o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. První je také u nás, je to Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem.

GPS parkoviště: 49.1975278N, 16.6044506E

Akce ve skanzenu

Zaparkovat není problém, k dipozici je hned v centru města více jak 10 parkovišť.

Do skanzenu je možné dostat se dvěma vstupy. U vstupu z parku je příjemná stylová kavárnička. Během celého roku  v areálu probíhají akce spojené s folklórem. Myslí tu i na rodiny s dětmi, k dispozici je jim Dětský dvorek, historický kolotoč, projížďka bryčkou, nebo výstava hraček.

Program, otevírací doba a ceny vstupného si můžete omrknout zde.

Po areálu se můžete lehce pohybovat s kočárkem i dvojkočárkem. Na WC je k dispozici přebalovací pult.

Přímo ve skanzenu je i najíte. Jsou tu menší občerstvení (maso z roštu, langoše, atd.), ale i restaurace ve které se opravdu skvěle najíte. Valašskou kyselici, nebo halušky je celkem povinností tady ochutnat. 🙂

V centru Rožnova je pak několik dalších restaurací např. Majerův dvůr, restaurace Poesie,nebo posezení u Libuše. My jsme navštívili Rožnovský pivovar. Ten sice v centru není, ale lakali nás sem dobré recenze. Jídlo dobré, ale místo nás moc nenadchlo.

Fotky z výletu:

Uvnitř domu

 

Kostel

 

Expozice – jak se dřív stavělo

 

Skanzen

 

Expozice – jak se dřív stavělo

Odkazy:

https://www.vmp.cz/cs/programy-a-vystavy/valassky-rok-2018-ke-stazeni/

https://www.vmp.cz/

http://roznovskepivo.cz/validateage?destination=front

http://www.majeruvdvur.cz/

No Comments

Leave a Comment