Třebčín – Náměšť na Hané

Další výlet je túra z Třebčína do Náměště na Hané.  V Třebčíně na vlakovém nádraží zaparkujete auto a odtud vyrazíte směr Velký Kosíř, přes Lípy. Kosíř můžete zdolat pěší kratší lestní cestou, nebo o něco delší zpevněnou cestou a pak pokračujete po turistické značce směr Kníničky, Ludéřov a Náměšť na Hané. Zde nasednete na vlak a dojedete zpět do Třebčína.

Trasu doporučujeme zdolat s dítětem v krosničce.

Celková délka trasy:  15 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/2lFQM

Na Kosíři je k dispozici kryté ohniště, můžete si zde například opéct špekáček. Další možností, kde se najíst,  je hospoda u Čarodějnice v Ludéřově a nebo můžete využít až v Náměšti na Hané  Zámeckou restauraci, restauraci Na Záložně, nebo pizzeri Antonio.

Zámek Náměšť na Hané rozhodně stojí za návštěvu. Je zasazen do kruhového parku, ze kterého do všech světových stran vybíhají lipové aleje. Toto uspořádání je ve střední Evropě unikátní. Na zámku jsou k vidění i honosné kočáry ze sbírek olomockého arcibiskupství.

Po cestě do Náměště na Hané přes Přírodní park Terezské údolí můžete potkat i nečekané živočichy, jako je kudlanka nábožná. Pokud narazíte na obdobné zvířecí druhy, pro které není výskyt v těchto krajinách typický, můžete jejich existenci zaznamenat na serveru Biolib. Stačí mít pouze důkaz ve formě fotky.

 

 

 

 

 

 

Foto z výletu:

Náměšť na Hané

Odkazy:

http://www.namestnahane.cz/

http://zamek.namestnahane.cz/

http://www.pizzeriaantonio.cz/index.php

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kudlanka_n%C3%A1bo%C5%BEn%C3%A1

https://www.biolib.cz/cz/main/

No Comments

Leave a Comment