Titanic – Brno

V Brně na výstavišti v pavilonu C máte možnost vidět světovou výstavu Titanic. O tomto zaoceánském parníku slyšel opravdu každý. A teď máte možnost se o lodi a jejím osudu dozvědět mnohem víc.

Kajuta 1.třídy

GPS parkoviště: 49.1837486N, 16.5812108E

Výstavu můžete navštívit v Brně až do 31.3.2019.

Pokud pojedete na výstaviště šalinou, tak z Hlavního nádraží Vám jede šalina č.1 přímo na zastávku Výstaviště – hlavní vstup.

Titanic narazil na ledovec 14.dubna 1912 ve 23:40 a ke dnu klesl 15.dubna 1912 v 02:20. Zahynulo zde 1500 lidí. Zajímá Vás co se v těch necelých třech hodinách událo? Pak hurá na výstavu 🙂

Výstavu jsme prošli s dvouletých mrňousem, největším zážitkem bylo sbírání razítek a sahání na ledovec. Větší zážitek budou mít z výstavy trochu větší děti.

Každý návštěvník dostane na začátku výstavy palubní lístek se jménem skutečného cestující, který se na Titanicu plavil. Na konci pak zjistíte, jestli jste přežili. Děti dostanou dvojlist, kam mohou mimo jiné sbírat razítka během procházení výstavy a vyluštit tak tajné slovo na písmeno ,,T,, :-). Samotná výstava je dost ,, o čtení“. Můžete si zapůjčit ,,aparát“, který Vám veškeré texty přečte, tak se můžete pouze kochat výstavou.

Čekají vás originální artefakty z Titanicu vyproštěné přímo ze dna oceánu. Uvidíte např. osobní předměty cestujících, porcelán, šperky, kusy nábytku, nebo části lodi. Zajímavý je i záznam ze stavby parníku a jeho spuštění na vodu. Díky rekonstrukci kajut a jídelny spolu s hlukem strojovny si budete připadat, že jste se ocitli na samotném Titanicu. Kromě možnosti dotknout se ledovce, to ocení hlavně děti, se můžete vyfotit na přídi lodi.

Poslední úsek výstavy se nazývá Česká stopa. Vyvrací, nebo potvrzují se zde spekulace ohledně účasti Čechů na plavbě na Titanicu. Zajímavé je, že jediná fotka osudového ledovce, která vznikla je dílem Čecha, který připlul na jedné z lodí, které se vydaly Titanicu na pomoc.

K dispozici je samozřejmě šatna a na konci výstavy si můžete zakoupit různé reklamní předměty.

Je zde také 3D zóna, vybrat si můžete ze 6ti videí, včetně filmu o Titanicu.

Lehké občerstvení si můžete dát přímo v místě v malé kavárně, nebo pak v restauracích v blízkém okolí výstaviště. My jsme navštívili Pivovarskou Starobrno.

Fotky z výstavy:

Omluvte prosím kvalitu fotografií, na výstavě není moc světla a nesmí se zde fotit s bleskem.

Palubní lístky

 

Dvojlist pro děti

 

Začátek výstavy Vás seznámí se začátekem 20.století

 

Začátek výstavy

 

Model lodi

 

Můžete projít kajutami

 

Jídelna Titanicu

 

Ledovec

 

Záchranný člun

 

3D zóna

 

Šatna a obchod se suvenýry

Odkazy:

https://www.titanicvystava.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Titanic

 

 

 

 

No Comments

Leave a Comment