Štramberk – Národní sad

Město Štramberk leží v Moravskoslezském kraji deset kilometrů na východ od Nového Jičína. První zmínka o tomto malebném městečku, které bývá nazýváno ,,Moravský Betlém“ pochází již z roku 1211. První co se člověku vybaví, když se řekně Štramberk je Trúba a perníková lahůdka Štramberské uši.

GPS parkoviště: 49.5881717N, 18.1213064E

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/3pyqN

Délka trasy: zhruba 3 km

Auto můžete nechat u restaurace Valšská jizba. My jsme parkovali na náměstí, ale tam můžete parkovat pouze s parkovací kartou. Získáte ji při ubytování na náměstí. Odtud jsme vyrazili na procházku po hlavní ulici Zauličí, pak jsme odbočili doprava na ulici Dolní a tam už jsme se napojili na červenou. Ta Vás zavede k jeskyni Šipka, k sochám, bustám a pamětním deskám významných osobností. Projdete i kolem lomu Kotouč, který zde vznikl již v roce 1881. U busty T.G. Masaryka jsme sešli z červené a vydali se kousek po naučné stezce, po které jsme se dostali opět do ulice Dolní.

Trasu s kočárkem neprodejete. Čeká Vás i pár schodů při výstupu k jeskyni. Takže mrňouse ,,hoďte“ do nosítka, nebo bude šlapat po svých. 🙂

Na jídlo můžeme vřele doporučit Pizzerii Piccolo kousíček od náměstí. Prostředí i jídlo bylo výborné a obsluha opravdu moc milá a ochotná. Pizzerie je tady velmi oblíbená, bývá zde hodně rezervací, myslete na to, než se sem vydáte.

Pokud by jste se ve Štramberku chtěli ubytovat, doporučujeme ubytování U Davidů přímo na náměstí. Skvělá domluva, dobrá cena, přímo na náměstí…není to žádný Hilton, ale čisto. My jsme byli spokojení.

Fotky z výletu:

Štramberská Trúba

 

Cesta ,,po červené“

 

Cesta ,,po červené“

 

Jeskyně Šipka

 

Jeskyně Šipka

 

Busta Bedřicha Smetany

 

Lom Kotouč

 

Na cestě dolů

 

Busta Aloise Jiráska

 

Busta T.G. Masaryka

Odkazy:

http://www.pizzeriepiccolo.cz/

http://www.levne-ubytovani-stramberk.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0trambersk%C3%A9_u%C5%A1i

http://www.stramberk.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0trambersk%C3%A1_Tr%C3%BAba

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kotou%C4%8D_%C5%A0tramberk

 

No Comments

Leave a Comment