Smržice – Prostějov

Obec Smržice leží 15 km jihozápadně od Olomouce. První zmínka je již z roku 1131. Sídlí zde mnoho let firma Semo, jistě Vám toho na zahrádce roste spoustu ze semínek z jejich produkce :-). A okolí této typické hanácké vesnice přímo vybízí k procházce.

Délka trasy: 4 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/3kTe6

GPS parkování: 49.4998597N, 17.1024031E

Zaparkovat není celkem žádný problém, sice zde není parkoviště, ale místo jistě najdete. Zabloudit nemáte rozhodně kam. Vyrazte jednoduše od ulice Jižní po cyklostezce do Prostějova na ulici Olympijská. Odtud je to pouze 300 metrů k Hloučele, podél které je parádní naučná stezka. Délka procházky záleží tedy čistě na Vás. Cesta vede mezi poli, tudíž jediné mínus procházky je, že pokud fouká, nenajdete tady žádné závětří, krajina je tady otevřená.

Trasa je vhodná pro kočárek, dvojkočárek i odrážedlo. Cyklostezka je poměrně nová, takže dobře upravená.

Pokud procházku podniknete z druhé strany, tedy od Prostějova, můžete si ji zase prodloužit například o Naučnou stezku na Stráž. My jsme se tam už mrkli, odkaz na výlet najdete...zde.

Ve Smržicích je hostinec Kocanda, jídlo tu není špatné, ovšem láká nás restaurace U hřiště, příště ji jistě vyzkoušíme. V Prostějově je možné zajít například do restaurace U Hudečků. A pokud se vydáte po naučné stezce, tak se můžete občerstvit v bistru Hloučela U Matesů.

Fotky z výletu:

Pohled směr Prostějov

 

Mostek přes Romži

 

Pohled směr Smržice

 

Odkazy:

http://www.smrzice.cz/index.php

http://www.restauraceuhriste.cz/

https://www.facebook.com/bistrohloucelaumatesu/

 

No Comments

Leave a Comment