Nejvýchodnější bod ČR

Nejvýchodnější bod ČR se nachází nedaleko obce Bukovec zhruba 6 km východně od Jablunkova na hranici s Polskem. Je to parádní procházka krásnou přírodou.

Délka trasy: necelé 3 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/cecunusebu

GPS parkoviště: 49.5527447N, 18.8510719E

Auto nechce na parkoviště nedaleko hraničního přechodu. Začátek trasy je dost do kopce, pak už je to rovinka. Zpevněná je první polovina cesty. Pak je to taková travnatá polní cestička. Sice to pro kočárek není ideální, ale zvládli jsme to všichni a dětičky tam řádily na odrážedlech. Maloška jsme měli v nosítku. Druhá půlka cesty je naučná stezka Přírodní rezervace Bukovec a nejvýchodnější bod ČR. Takže se dozvíte i něco o místní fauně a flóře. Posledních 100 metrů s kočárkem neprojete. My jsme je nechali u turistického přístřešku a ten kousek jsme zvládli i bez nich. 🙂 Najdete tady přístřešek, rozcestník (ukáže Vám třeba, jak je to daleko na měsíc), čistý potok, krásný les a spoustu hříbků. Opravdu pořádné kousky, nevím čím to je, ale ty větší byly na polské straně lesa :-D.

Trasa je vhodná pro dítě v nostíku, s kočárkem i odrážedlem.

Na jídlo doporučujeme Hotel Kempa v nedalekém Bukovci. Krásné prostředí, dětské hřiště, trasa na ježdění na odrážedle a stezka pro bosé nohy.

Fotky z výletu:

Naučná stezka

 

Cesta vede krásnou přírodou

 

Travnatá polní cesta

 

Po cestě k nejvýchodnějšímu bodu

 

Posledních 100 metrů

 

Potok Oleška

 

Nejvýchodnější bod ČR

 

Rozcestník

Odkazy:

www.hotelkempa.cz/cz/

No Comments

Leave a Comment