Národní technické muzeum

Expozice Doprava

Muzeum bylo založeno 5.7. 1908 a najdete zde 14 stálých expozic. Jde o českou největší muzejní sbírnu technického charakteru. Součástí jsou i krátkodobé výstavy v budovách na Letné a v Plasích. V současnosti muzeum spravuje 70 000 předmětů.

Adresa muzea: Kostelní 1320/42, 170 00 Praha 7

GPS parkoviště: 50.0972728N, 14.4263289E (je to přímo parkoviště muzea a je hlídané)

Pokud přijedete do Prahy vlakem, dostanete se k muzeu tramvají č.26 ze zastávky Hlavní nádraží (ul.Bolzanova) a vystupte na Letenském náměstí.

Vstup do muzea je bezbariérový, u hlavního vstupu je rampa, kterou můžete samozřejmě využít i s kočárkem. V muzeu je výtah.

Otevírací dobu a vstupné najdete ...zde.

Po vstupu do muzea se dostanete do velké haly, kde najdete letadla, auta, kola, lodě, vlaky a mnoho dalšího, odtud pak pokračujete do dalších pater, kde najdete další expozice, např. Astronomie, Chemie, Tiskařství, Technika v domácnosti, Hutnictví, Architektura, atd.

Blízko expozice Hornictví a Hutnictví je umístěna Herna Merkur. Vyřádí se zde malé i velké děti.

V posledním patře je expozice Architektura a odtud je krásný výhled na Prahu, ten si nenechte ujít. Na většinu exponátů se samozřejmě nesmí sahat, ale jsou zde i předměty, na které si můžete sáhnout, nebo si do nich vlézt.

V muzeu je také kavárna. Připravují zde i polední menu, takže nemusíte řešit, kam si na jídlo zajít. My jsme do muzea dorazili ve 13:00 a odcházeli jsme v 17:45, tedy těsně před zavírací dobou. Lehce si umíme představit, že bychom zde strávili ještě více času. U vstupu je samozřejmě malý obchůdek s různými suvenýry.

Fotky z muzea:

Budova Národního technického muzea

 

Expozice Doprava

 

Expozice Doprava

 

Expozice Doprava

 

Expozice Doprava

 

Expozice Doprava

 

Vstup do Astronomie

 

Expozice Architektura

 

Expozice Hutnictví

 

Sigma Lutín 🙂

 

Koně z Letenského kolotoče

 

Expozice Cyklistika

 

Vše je potřeba prozkoumat 🙂

Odkazy:

http://www.ntm.cz/

http://www.ntm.cz/muzeum/navstivte-nas#vstupne

http://www.ntm.cz/expozice/herna_merkur

https://www.kavarnamuzeum.cz/

 

No Comments

Leave a Comment