Národní muzeum

Národní muzeum sídlí v nádherné novorenesanční budově na Václavském náměstí v Praze. Založeno bylo roku 1818 a najdete zde sbírku z více vědních oborů, například historie, přírodověda, umění, atd. Sbírky ovšem muzeum nevystavuje pouze zde, ale ve více budovách a nejen v Praze, ale i na jíných místech po České republice.

Česko-slovenská výstava

Adresa muzea:  Václavské náměstí 1700/68, Praha

GPS parkoviště: 50.0809650N, 14.4330411E

Přijedete-li do Prahy autem, můžete zaparkovat například v hlídané garáži na Wilsonově ulici. Od muzea je to necelých 300 metrů. Pokud nejste z Prahy, tak je určitě lepší přijet vlakem. My jsme jeli z Olomouce s RegioJet v dětském kupé a nemůžeme si to vynachválit.

Muzeum není bezbariérové, ale kočárek si můžete uvnitř odložit. S tím rozhodně nebyl problém.

Důležité: Pokud přijedete s kočárkem, budete vpuštěni do muzea přednostě, vůbec nebudete čekat ve frontě. Stačí, když zajdete na začátek fronty a ,,hlídač“ Vás ihned vpustí dovnitř. 🙂

Muzeum bylo od roku 2011 uzavřeno z důvodu rekonstrukce, ale 28. října 2018 bylo částěčně otevřeno u příležitosti 100. výročí založení Československa. I proto se zatím neplatí žádné vstupné a to až do konce roku.

Hned po vstupu Vás místo naprosto okouzlí. Nesmí se zde fotit s bleskem, ale na to Vás jistě upozorní místí hlídači. A až se nabažíte, čekají na Vás dvě výstavy…

Při prohlídce uvidíte probíhající rekonstrukci.

Kam si zajít na jídlo? Například do restaurace Výtopna přímo na Václavském náměstí. Pití Vám přiveze vláček, což jistě ocení Vaše děti, ale jídlo je spíš smažené. Je to ale asi tři roky, co jsme zde byli naposledy, takže se to mohlo změnit. Nebo pak také z vlastní zkušenosti můžeme doporučit na ulici Opletalova nedaleko hlavního nádraží Ristorante Rustica. 

Chci se omluvit za fotky, které jsou tmavší, ale bez blesku to prostě není ono.

Fotky z výletu:

Budova Národního muzea

 

Výstava 2 x 100

 

Mysleli zde i na děti

 

Česko-slovenská výstava

 

Informační panel – můžete zjistit např. jak se vyvíjela cena základních potravin od roku 1918

 

Česko-slovenská výstava

 

Mnichovská dohoda

 

V krabičce vpravo je hlína, která byla ve vesmíru

 

Uvnitř hlavní budovy

 

Uvnitř hlavní budovy

 

Uvnitř hlavní budovy

Odkazy:

https://www.nm.cz/

https://www.nm.cz/poradame/vystavy/cesko-slovenska-slovensko-ceska-vystava

https://www.nm.cz/poradame/vystavy/2-100

http://www.rustica.cz/?lang=CZE

https://vytopna.cz/

 

No Comments

Leave a Comment