Muzeum Karla Zemana – Praha

Na Malé straně u Karlova mostu najdete muzeum zasvěcené celoživotnímu dílu režiséra Karla Zemana. Možná se hned nerozpomenete, ale stačí zmínit Cestu do pravěku a jste doma :-). Muzeum je otevřeno od roku 2012.

Adresa muzea: Saský dvůr – Saská 3, Praha 1

Ponorka z Vynálezu zkázy

GPS souřadnice: 50.0866800N, 14.4074081E

Otevřeno je každý den od 10:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00).

Ceník vstupného najdete zde.

Pokud do Prahy přijedete vlakem, dá se krásně do muzea dojít i procházkou přes Václavské náměstí, ale samozřejmě se můžete přiblížit MHDéčkem. Parkování v okolí muzea není zrovna jednoduché, je to tam samá modrá zóna (parkování pro rezidenty).

Těšit se můžete na zajímavosti z filmu Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil. Děti se zde parádně zabaví, je tady spousta rekvizit, které si můžete sami vyzkoušet. Například si můžete zkusit ovládat ponorku z Vynálezu zkázy, nasednout na létající stroj Barona Prášila, nebo nechat zamávat křídly vážku z Cesty do pravěku. Na konci výstavy je samozřejmě obchod se suvenýry a ještě jedno malé překvapení v další místnosti. 🙂

Na různých scénách z filmů je zde jednoduše vysvětleno, jak Karel Zeman pracoval a své filmy vytvářel, je opravdu na co se dívat.

Na jídlo jsme si zašli do restaurace Černý orel. Nebylo to zrovna levné, ovšem výborné i obsluha byla skvělá. V této části Prahy si ale stejně moc, co se týká ceny, lépe nevyberete.

Fotky z výletu:

Cesta do pravěku

 

Kulisy z Cesty do pravěku

 

Děti si vše mohou prozkoumat

 

Hlavní hrdinové Cesty do pravěku

Vážka z Cesty do pravěku

 

🙂

 

Zkuste si řídit ponorku

 

,,Mami, mami, ponorka!“

 

Info o filmu Vynález zkázy

 

Baron Prášil

 

Mise Apollo 11

 

Mise Apollo 11

 

Odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Zeman

http://www.restauracecernyorel.cz/cz/

 

 

No Comments

Leave a Comment