Monte Baldo a Arco

Dalším naším cílem byla hora Monte Baldo (2218 m n. m.).  Z kempu Bella Italia je to hodinka cesty (55 km) podél východního pobřeží. Monte Baldo je hora ve Východních Alpách a je doslova protkána cyklostezkami a turistickými trasami. Je velmi oblíbena paraglidisty, ale díky přírodnímu a rostlinnému bohatství i badateli a vědci.

GPS parkoviště: 45.7660683N, 10.8128794E

Auto zaparkujte v Malcesine v podzemním parkovišti. Pak stačí vystoupat po schodech k pokladně pro lístek na lanovku. Dospělí platí 22 a děti do výšky 1,2m jedou zadarmo. Větší děti do 14 let platí 10 €. Nahoru si můžete vzít za příplatek i psa, nebo kolo.

Vyplatí se Vám přivstat, vyhnete se tak opravdu velkým frontám. My jsme jeli nahoru v devět ráno a nestáli jsme žádnou frontu, ale při návratu dolů po 12té hodině jsme se nestačili divit. Lanovka pojde 30 lidí a jezdí nahoru jednou za 30 minut. V půli kopce se přestupuje na druhou lanovku, která je i otočná. Než dojedete nahoru, tak se otočí jednou kolem své osy, to aby se výhledem mohli pokochat všichni v kabině. V Evropě další nenajdete.

Malého jsme měli v krosně, na kočár to nahoře rozhodně není.

Alpaky

Nahoře jsme se vydali severně k vyhlídce vzdálené 1,5 km.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/37yiV

Délka trasy: 3 km

Nebo se můžete vydat jižně k další vyhlídce vzdálené 2 km, nebo si procházku na tuto stranu můžete protáhout dle libosti.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/37ykU

Délka trasy: 4,5 km

Náš původní plán byl jít na obě strany, ale nakonec jsme strávili hodně času na ,,severní trase“ a na ,,jižní“ jsme se už nedostali. Vyrazili jsme tedy po červené k chatě La Capannina vedle které chovají Alpaky, je tam ke koupi plno suvenýrů a je tady i dětské hřiště. Pokračujte dál po červené, není se kde ztratit a kochejte se naprosto úžasným výhledem na jezero Lago di Garda a Alpy, které máte jak na dlani. Dost pravděpodobně potkáte nějaké paraglidisty, což byla pro děti velká atrakce. Až dojdete na konec, naskytne se Vám další nádherný výhled a to na město Arco, které leží na severu jezera Lago di Garda. Cesta zpět je stejná.

Najíst se můžete přímo na Monte Baldu v restauraci La Capannina, nebo v restauraci u lanovky.

My jsme se chtěli jet podívat do města Arco, takže jsme se najedli až tam. Restaurace neměla žádný speciální název, prostě Pizzeria e Spaghetteria na ulici Via Giovanni Segantini :-). Arco leží 20 km, teda asi 25 minut autem od Malcesine. Městečko není příliš velké, za to je nádherné. Nad městem se tyčí zřícenina hradu Castello di Arco.

Fotky z výletu: 

Na Monte Baldu

 

První výhledy

 

Budova lanovky – nahoře

 

Alpy

 

Alpy

 

Výhled na město Arco

 

Cesta k vyhlídce

 

Výhled na stádo oveček a Lago di Garda

 

Kluci se kochají 🙂

 

Paraglidistů tam byla spousta

 

Výhled na Alpy

 

Výhled na jezero Lago di Garda

 

Budova lanovky

 

Castello di Arco

 

Arco

 

Arco

 

Arco

 

 

Odkazy:

http://www.lacapanninamontebaldo.com/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Monte_Baldo

https://cs.wikipedia.org/wiki/Arco

https://cs.wikipedia.org/wiki/Malcesine

https://funiviedelbaldo.it/it/

 

No Comments

Leave a Comment