Mariánské údolí – Brno

Mariánské údolí se nachází na severovýchod od Brna, blízko městské části Líšeň. Dostanete se sem jak autem, na kole, nebo autobusem číslo 55. Na parkování je zde místa dost.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/2ntB3

Délka trasy: 7,7 km

Celá trasa, kromě výstupu na zříceninu hradu, je bezbariérová. Projedete ji naprosto lehce s kočárkem, kočárkem pro dvojčátka, nebo na odrážedle.

Hned po pár metrech narazíte na zábavní park Eldorádo. Děti určitě potěší mini Zoo a park s různými atrakcemi. Například skákací hrad, trampolína, pískoviště, prolézačky a autíčka a motorky.

Odtud pokračujete po modré a následně podél břehu až k Muchově boudě. Po cestě projdete kolem studánky Líšeňský vrt a pokud zůstanete na modré, dojdete ke zřícenině Horákovského hradu.

Přímo vedle Muchovy boudy je druhý vývěr studánky.

Zpátky se vydáte stejnou cestou až po hráz. Odtud pokračujete po růžové. Půjdete tedy po druhé straně břehu. Po cestě narazíte na Kadlcův mlýn.  Tady se můžete vyřádit na bobové dráze dlouhé více než 1km.  Dál Vás cesta zavede zpět na parkoviště, odkud jste výlet začali. Ve vodní nádrži U Kadlova Mlýna se můžete i okoupat.

Občerstvit se můžeze v zábavním parku Elodrádo, na Muchově boudě, nebo na Kadlcově mlýnu.

Fotky z výletu:

Mariánské údolí

 

Mariánské údolí

 

Odkazy:

http://eldorado-brno.cz/

https://www.turistika.cz/mista/muchova-bouda/detail

http://www.bobovkabrno.cz/index.html

http://www.kadlcuvmlyn.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hor%C3%A1kov_(hrad)

No Comments

Leave a Comment