Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum v Kunovicích leží 80 km jižně od Olomouce, nedaleko Uherského Hradiště. Bylo založeno již v roce 1970 a jsou v něm vystavena převážně letadla, která byla vyrobena právě v Kunovicích. Najdete zde dopravní letadla, vojenská i sportovní. V muzeu je vystaveno přes 20 kousků.

GPS parkoviště: 49.0337894N, 17.4573733E

Adresa muzea: Letecká 1383, Kunovice, 686 04 

 

Provozní doba:

Duben – červen, září a říjen: 

9:00 h – 12:00 a 12:30 – 17.00 h.

Červenec – srpen:

9:00 h – 12:00 a 12:30 – 20:00 h.

Hned za pokladnou je umístěna malá expozice… motory, součástky a nějaké to čtení, nebo můžete rovnou vyrazit prozkoumávat letadla. 🙂 Koná se zde během sezóny několik akcí pro veřejnost. Vystavená letadla si můžete nejen prohlédnout, ale do některých i nastoupit. Vystaven je tady i Naganský speciál, který přepravoval hokejisty v roce 1998 poté co získali olympijské zlato. Ten je také veřejnosti přístupný. Je zde plno parádních letadel, ovšem nejzajímavější a nejfotografovanější je nejspíš neviditelný letoun STEALTH 😀 .

Celá plocha, kde jsou letadla vystavena je travnatá, což není pro kočárek nejpohodlnější, ale rozhodně to zvládnete projet.

Doporučujeme vyrazit do muzea, když se koná i nějaká akce, jsou zde pak k dispozici i průvodci. Dozvíte se o letadlech různé zajímavosti a máte možnost se na cokoli zeptat.

Na občerstvení si tady můžete zakoupit něco drobného, ale doporučeme si zajít raději do místní letecké restaurace OK – BAR. Najdete tam i prima posezení se spoustou vyžití pro Vaše děti.

Budete-li mít zájem, můžete si domluvit i vyhlídkový let.

A pokud máte pejska, jsou zde vítáni, takže na výlet může celá rodina. 🙂

Fotky z výletu:

Neviditelný letoun STEALTH

 

Naganský speciál

 

Uvnitř speciálu

 

Uvnitř speciálu

 

OK – BAR

 

OK- BAR

 

Odkazy:

https://www.museum-kunovice.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Stealth

https://ok-bar.wixsite.com/ok-bar

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nagansky-expres-nagano-letadlo-trasport-prevoz_1803031908_jgr

 

 

 

 

No Comments

Leave a Comment