Kolem Terezského údolí

Příjemným místem na procházku je okolí Terezského údolí nedaleko Náměstě na Hané. Údolí se nachází zhruba 20 km na západ od Olomouce. Autem je to ani ne půl hodinky. Jako procházka s kočárkem je to ideální.

Délka trasy: 5 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/3w99y

GPS parkování: 49.6031031N, 17.0386522E

Auto lze nechat hned u hlavní cesty a pak jdete po cestě, kam až Vás nohy zavedou. Počítejte s tím, že to není úplná rovinka, ale žádné velké kopce to nejsou, jsme na Hané :-). My jsme se vydali k 2,5 km vzádlenému turistickému přístřešku, dali sváču a šli zase procházkou zpátky. Pokud budete mít chuť, tak můžete pokračovat dál. Cesta má ještě 3 km a končí za obcí Krakovec.

Trasa je vhodná pro kočárek, dvojkočárek i odrážedla.

Nic moc zajímavého cestou nepotkáte, ale pokud chcete do přírody a mimo civilizaci, tak je to prcházka právě pro Vás :-). A navíc si nacpete břicho lesníma jahůdkama, je jich tady podél cesty opravdu spousta. My jsme zkoumali navíc hříbečky, stromečky a broučky, kteří nám křížili cestu. Všichni spokojení.

Na jídlo si stojí zajet do Drahanovic do Hostince na Nové. Není to žádná zajížďka, vaří tu dobře a děti se vyblbnou na hřišti na zahrádce. V Náměšti je sice Zámecká restaurace, ale tu Vám doporučit rozhodně nemůžeme.

Fotky z výletu:

Cesta je zpevněná

 

Nakojit se dá všude 🙂

 

Cesta k přístřešku

 

Turistický přístřešek

 

Cesta zpět

Odkazy:

https://www.hostinec-na-nove.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13036178

https://www.namestnahane.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Terezsk%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD

https://www.obecdrahanovice.cz/

No Comments

Leave a Comment