Expozice času Šternberk

V Olomouckém kraji, necelých 20km severně od Olomouce, leží město Šternberk. Většina z Vás si ho spojí především se závody do vrchu, nebo místním hradem. V roce 2011 zde vznikla Expozice času Šternberk a věřte, máte se na co těšit. My jsme byli z prohlídky nadšení.

GPS parkoviště: 49.7290350N, 17.2974219E

Adresa expozice: ČSA 113/19, 785 01 Šternberk

Otevírací dobu a vstupné najdete…zde.

Muzeum je bezbariérové!

Expozice se nachází v přízemí a prvním patře budovy. Můžete si předem domluvit komentovanou prohlídku, nebo se prostě v průběhu prohlídky přidat ke skupince. Nikdo Vás nikam nežene, což nám s dětmi vyhovovalo  (v klidu jsem nakojila a skupinku jsme dohnali). 🙂

Naskytne se Vám zde nevšední pohled na čas a jeho měření. Dozvíte se spoustu informací o vzniku vesmíru a času, rozdílnosti kalendářů a času v různých kulturách a to zajímavou formou. Mimo jiné tady mají pěknou sbírku hodin 🙂 …mechanické, elektrické, elektronické a zvláštní hodiny.

Pan průvodce vše rozumně vysvětlil, měl trpělivost i s menšími dětmi. A bylo na něm znát, že ho téma opravdu baví a rozhodně to nadšení přenesl i na nás.

Během roku probíhají i různé akce, tak se dopředu mrkněte na jejich web, jestli se Vám něco nelíbí a můžete si návštěvu dopředu naplánovat.

Na jídlo si můžete zajít např. do restaurace Knorr přímo na náměstí nedaleko expozice. V okolí je více restaurací, určitě si vyberete.

Fotky z výletu:

Budova expozice času

 

Expozice o vesmíru

 

Expozice o vesmíru

 

Expozice o vesmíru

 

Isaac Newton 🍏

 

 

Pražský orloj

 

 

Najdete svého budíka? 🙂

 

No Comments

Leave a Comment