Dolomity – Tre Cime

Další výlet není zrovna za rohem, ale stojí za to.Pokud se vydáte do Itálie, udělejte si zastávku v Dolomitech u Tre Cime. Je to skupina tří skalních štítů v severní Itálii a jde také o světové přírodní dědictví zapsané v UNESCU. Štíty nabízí sportovní vyžití, tedy hlavně pro milovníky adrenalinu (vysokohorská turistika, feratty, horolezectví).

My jsme se do Dolomit dostali autem. Protože máme dvouletého mrňouse, rozhodli jsme se jet přes noc. Vyjeli jsme v devět večer, pauzu jsme si udělali kolem jedné ráno kousek za Grazem. Vyspali jsme se 3,5 hodiny v autě a pak pokračovali dál. U Tre Cime jsme byli o půl deváté ráno. Vjezd na parkoviště stojí 26 EUR.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/36H0y

Délka trasy: 9 km

Trasa není vhodná pro kočárek, my jsme měli malého v nosítku, nebo šlapal sám.

Auto necháte na parkovišti hned vedle chaty Rifugio Auronzo a vydáte se po červené. Jsou dvě možnosti, jak trasu jít, buď obejdete Tre Cime dokola (celkem 10 km), nebo můžete zvolit stejně jako my druhou  a to, že dojdete k chatě Rifugio Locatelli a pak stejnou cestou zpět. My jsme si to zvolili takto, jelikož počasí nebylo ideální a lepší výhled byl z trasy, kterou jsme už prošli. Na parkoviště jsme se vrátili kolem jedné hodiny. Docela jsme se po cestě flákali a nějaký čas jsme se kochali výhledy. Jen pozor na to, pokud je fakt hezky, tak bude po cestě dost rušno.

V polovině trasy minete další chatu Lavaredo Hute, tady si můžete dát čaj a pozorovat dalekohledem horolezce, kteří zdolávají štíty. Malých dětí jsme moc nepotkali, vlastně žádné, spíš tak desetileté a zajímavé bylo, že to byli také Češi :-).

Občerstvit se můžete na všech třech chatách.

Fotky z výletu:

Parkoviště

 

Začátek trasy

 

 

Na trase

 

Chata Rifugio Locatelli

 

Na chatě Rifugio Locatelli

 

Okolí chaty

 

Cesta zpět

 

Chata Rifugio Auronzo

 

Tre Cime

 

Výhledy na okolí

 

Odkazy:

https://www.suedtirol.info/cs/toto-je-jizni-tyrolsko/krajina/vysokohorske-jizni-tyrolsko/dolomity-svetove-prirodni-dedictvi-unesco/dolomitske-veze-drei-zinnen-tre-cime

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tre_Cime

https://cs.wikipedia.org/wiki/UNESCO

http://www.rifugioauronzo.it/

http://www.rifugiolavaredo.com/

http://www.dreizinnenhuette.com/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dolomity

No Comments

Leave a Comment