Cyklovýlet – Castello Scaligero

Z kempu Bella Italia v Peschieře del Garda nás cesta zavedla na jih podél řeky do Valeggio sul Mincio. Lákal nás výlet na hrad Scalligero, který zde byl postavem ve 13.století.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/37vp7

Délka trasy: 30 km

Výhled z cyklostezky

V kempu jsme si půjčili kola. 1 kolo vyšlo na 10 , přilba 2  a sedačka pro malého 3  na celý den. Vyrazili jsme do centra Peschiery del Garda a tam se napojili na cyklostezku, která vede podél řeky Mincio. Po 7 km dorazíte k jezu, tam přejedete na druhou stranu řeky a pokračujete opět podél až do Valeggio sul Mincio. Celá cesta je pohodička po rovince. Ale jelikož hrady se vždy stavěly na kopci :-), posledních 500 m si trochu šlápnete, ale není to nic hrozného. Cesta zpět je samozřejmě stejná.

Tady se můžete pokochat výhledem na Ponte Visconteo, který najdte západně od hradu. Hrad patřil rodině Scaligerů, kteří měli svého času úplnou kontrolu nad nedalekou Veronou.

Traduje se tu legenda o rytíři, který chodí do místní věže za bouřlivých nocí a za úplňku hledat svůj meč, díky kterému by zístkal zpět svou cti.

Přímo ve Valeggio sul Mincio je nádherný park Parco Giardino Sigurta. Vstup stojí 12 . Počítejte s tím, že zde strávíte dost času, ale fajn je, že tady můžete i jezdit na kole. Tady si můžete dát jen něco malého v rychlém občerstvení.

My jsme se najedli v restauraci Speck Stube Valeggio. Mají tu ovšem hlavně hamburgery, ale vybrat se dá. Velkým plus bylo dětské hřiště kousek od posezení.

Fotky z výletu:

Vyrážíme z kempu Bella Italia

 

Cyklostezka přes Peschieru del Garda

 

Po cestě

 

Jez, kde se dostanete na druhou stranu řeky

 

Výhled po cestě kolem řeky Mincio

 

Vstup do Castello Scaligero

 

Cesta nahoru

 

Výhled na ponte Visconteo

 

Castello Scaligero

 

Parco Giardino Sigurtá

 

Restaurace Speck Stube Valeggio

 

Posezení v restauraci

 

Dětské hřiště v areálu restaurace

Odkazy:

https://www.facebook.com/ValediumStube/

https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=it&u=https://it.wikipedia.org/wiki/Castello_Scaligero_(Valeggio_sul_Mincio)&prev=search

https://www.camping-bellaitalia.it/en/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Peschiera_del_Garda

https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=it&u=https://it.wikipedia.org/wiki/Valeggio_sul_Mincio&prev=search

http://www.sigurta.it/

 

No Comments

Leave a Comment