Beskydy – Soláň

Další výlet nás zavedl do Beskyd na hřeben vrchu Soláně, který patří k Hostýnsko-vsetínské hornatině. Soláni se přezdívá ,,vrch umělců“, protože se v Čarťácké hospodě pod vrcholem scházeli významní malíři, spisovatelé a skladatelé. Např. Jiří Mahen, Jan Drda, Karel Hofman a další.

Cesta k restauraci Moravia

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/343Yp

Délka trasy: 7 km

GPS parkoviště: 49.3877856N, 18.2426422E

Auto jsme nechali na parkoviště u Valašského šenku U Valů. My jsme sem dorazili chvíli před obědem, takže jsme se nejprve vydali po červené, směrem k chatě Restaurace Moravia. Tam a zpět je to asi 2 km. Pak jsme se naobědvali ve Valašském šenku U Valů a vyrazili jsme po červené na druhou stranu. Projdete kolem horského hotelu Čarták a pokračujte dál až k rozcestníku Soláň-hřeben, tady zahnete doprava na žlutou a u rozcestníku Soláň-rozc. nad tur. chatou se dáte také doprava a napojíte se na zelenou. Ta Vás dovede zpět na parkoviště. Po cestě minete Zvonici Soláň, což je informační a výtvarné centrum.

Celou trasu projedete s kočárkem i dvojkočárkem. Odrážedlem projedete trasu jen sem tam.

Je na Vás, zda si výlet prodloužíte a dojdete třeba až k rozcestníku Pod kotlovou, nebo ještě dál. 🙂

Máte hned několik možností, kam si zajít na jídlo. Buď restaurace Moravia, nebo Valašský šenk U Valů, kde jsme jedli my, nebo Horský hotel Čarták. U šenku jsme ocenili trampolínu, kde jsme zabavili děti, ale přístě bychom zašli raději do hotelu Čarták, kvůli úžasnému výhledu, který máte z jeho zahrádky.

Fotky z výletu:

Cesta k restauraci Moravia

 

 

Valašský šenk U Valů

 

Trasa vede krásnou přírodou

 

Zvonice Soláň

 

 

U chaty Čarták

 

Cesta po hřebeni Soláně

Odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sol%C3%A1%C5%88

http://www.solanmoravia.cz/

https://www.zvonice.eu/zvonice/

www.hotelcartak.cz/

http://www.posezeniuradnice.cz/

No Comments

Leave a Comment