Rabštejn

Asi 50 kilometrů na sever od Olomouce, mezi Šumperkem a Rýmařovem, se nachází zřícenina hradu Rabštejn. První zmínka o hradu pochází z roku 1318.

Borůvkový knedlík

Délka trasy: 8 km

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/3x0Em

GPS parkoviště: 49.9418717N, 17.1619347E

Auto nechte na parkovišti Rabštejnská lesovna v Bedřichově. Odtud vedou dvě cesty, jedna je strmější a kratší, nebo druhá o malinko delší a pozvolnější. My jsme šli tou delší. Jsou to čtyři kilometry po asfaltové cestě. Celá cesta vede lesem, takže je procházka příjemná i v parném počasí.

Trasa je vhodná pro kočárek i dvojkočárek. Odrážedlo také projede, ale celá cesta je do kopce, tak to asi dětičky nezvládnou.

Cesta Vás dovede až k horské chatě Rabštejn. Tady si můžete dát  výborné jídlo. Mají zde vyhlášené borůvkové knedlíky. Přímo ke zřícenině pak vede cesta od chaty. Je to asi půl kilometru. Tady už s kočárkem rozhodně neprojedete. Tak se tam mrknete leda ,,na střídačku“. :-). Ale stojí to za to…odměnou Vám budou nádherné výhledy.

Okolí chaty je parádní. Venku je posezení. Můžete zde i stanovat a dětičky se vyřádí na lezecké stěně. Vodu na pití naberete v místní studánce.

Fotky z výletu:

Cesta nahoru

 

Cesta nahoru

 

Už jen kousek

 

Rabštejn

 

Rabštejn

 

Výhled

 

Rabštejn

 

 

Upozornění

 

Chata Rabštejn

 

Lezecká stěna

Odkazy:

http://www.rabstejn.cz/

 

No Comments

Leave a Comment