Ololoď a Rozárium

Řeka Morava protéká kolem historického centra Olomouce. Na palubě Ololodi můžete spatřit řadu památek a dominant města z úplně jiné perspektivy, než na jakou jste zvyklí. Samozřejmostí je i výklad o historii města Olomouce a olomoucké pevnosti, který Vám zprostředkuje kapitán Ololodi.

Minimální počet účastníků plavby je 5 osob. Maximální počet 12 osob. Samotná plavba trvá 45 minut a vede proti proudu řeky Moravy směrek ke Klášternímu Hradisku

Ololoď vyplouvá  od úterý do neděle  mezi 9:00 – 18:00.

Plavbu si je nutné zarezervovat na www.plavbyolomouc.cz, nebo na tel. čísle +420 776 857 870

Nástupiště je v přístavišti kousek od Právnické fakulty UP… https://mapy.cz/s/2mNJC

Pokud budete mít chuť a čas, tak se můžete zajít podívat do  olomockého Rozária. Je od přístaviště vzdáleno necelých 700 m.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/2mNMW

Rozárium je součást Výstaviště Flora a rozkládá se na ploše 3,5 hektaru. Pěstuje se zde více než 3 tisíce keřů růží různých druhů. Kromě obdivování rostlin si děti mohou v botanické zahradě také najít poklad a získat Poklad Růžové panenky. Hra je rozdělena pro předškoláky a pro starší, co už umí číst. Pokud projdete celé Rozárium, dostanete se druhým vchodem do Bezručových sadů.

Výborným tipem na oběd, či večeři je restaurace Michalský Výpad. Sice musíte zdolat pár schodů, ale čeká Vás krásné prostředí a v létě budete mít z terasy pěkný výhled do městských zahrad.

 

 

 

 

Foto z výletu:

Odkazy:

http://www.plavbyolomouc.cz/

https://www.flora-ol.cz/rozarium

https://www.flora-ol.cz/olomoucke-mestske-parky

http://www.michalskyvypad.cz/

 

No Comments

Leave a Comment