Ochozská kyselka

Pokud máte náladu a čas na menší výlet, tak doporučujeme  Ochozskou kyselku. Z Olomouce je to směr Konice půl hodinky autem. Kyselka je známa asi od roku 1900, je železito-alkalická a léčivá. Ve 30. letech minulého století zde byla lázeňská budova a v propagačních materiálech stálo, že kyselka vyléčila těžkého cukrovkáře, choroby nervové, žaludeční, ženské a mnoho dalších. To stojí za zkoušku, co říkáte? 🙂

Ochozská kyselka

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/32LBo

Délka trasy: 4 km

Možností jak se dostat ke kyselce je víc, můžete sem vyrazit z Ochozu, Krakovce, nebo jako jsme si vybrali my z Budětska. Auto jsme nechali stát kousek od autobusové zastávky a vydali jsme se po modré. Dojdete k rozcestníku Ve Žlebě a tady se dejte doleva po žluté. Projdete kolem vodní nádrže a nedaleko za ní po levé straně již zahlédnete altánek, který je u kyselky. Cesta zpátky je stejná. U rozcestníku Ve Žlebě si můžete prohlédnout památník obětem 2. světové války a krásně pomalovanou chaloupku.

Nezapomeňte si vzít pet láhev, ať si můžete vzít kyselku i domů.

Cesta není vhodná pro kočárek, dvojkočárek ani odrážedlo. Doporučujeme krosničku.

Na jídlo tady není moc kde zajít. Doporučit Vám můžeme ale určitě po cestě zpět Hostinec na Nové v Drahanovicích. Výborné jídlo, výborná obsluha a mají zahrádku s prolézačkami.

Fotky z výletu:

Přístřešek u kyselky

 

Cesta ke kyselce

 

Chaloupka u rozcestníku Ve Žlebě

 

Obrázky na chaloupce

 

Památník obětem 2.světové války Ve Žlebě

 

Okolí kyselky

Odkazy:

https://www.turistika.cz/mista/ochozska-kyselka/detail

https://www.hostinec-na-nove.cz/

http://www.obecbudetsko.cz/

 

No Comments

Leave a Comment