Bělecký mlýn

Bělecký mlýn je turisticky velmi oblíbené místo. Naleznete jej 32 km od Olmouce a to jihozápadně. Přímo na mlýně je restaurace, penzion, dětské hřiště, venkovní posilovna, lezecká stěna pro děti, pak také pálenice, výroba medu, nebo si můžete domluvit vyjížďku na koni.

Dostanete se sem jak autem, tak i vlakem. Nedaleko je zastávka ,,Zdětín u Prostějova“.

Náš výlet začíná právě zde, kde zaparkujete a vydáte se po žluté značce kolem menší chatkové oblasti. Tam sejděte ze žluté, tzn. neodbočujte doprava, ale běžet stále rovno, je zde lepší cesta. Později se na žlutou opět napojíte. Dostanete se na území obory Bělecký mlýn. Zde žijí divočáci, jsou zvyklí na lidi, příjdou až k plotu. Pokračujte dále směr zámeček a u boží muky zabočte doprava a napojíte se zpátky na žlutou. Tady už Vás čeká pěkná zpevněná cesta podél ohrad s krávami a koňmi. My jsme to u přístřešku za Zámečkem otočili zpět, ale je pouze na Vás jak daleko se vydáte po Běleckých stezkách.

Celá oblast je plná různých stezek.

Mapa trasy:https://mapy.cz/s/2Cx6e

Délka trasy: 4 km

Trasa je na začátku docela do kopce, ale není to nic hrozného a je to jen kousek.

My jsme celé projeli v pohodě s kočárkem, odráželo využijete až kolem Zámečku. Celé lze projet i s dvojkočárkem. Jestli si vezmete krosničku je na Vás.

Na jídlo se nejpší zastavíte přímo v místě, tedy na Běleckém mlýně, nebo svačinku s sebou.

 

Fotky z výletu:

Cesta k oboře Bělecký mlýn

 

Okolí Zámečku

 

Obora Bělecký mlýn

 

Obora Bělecký mlýn

 

Divočáci v oboře Bělecký mlýn

 

Bělecký mlýn

 

Bělecký mlýn

 

Odkazy:

http://www.beleckymlyn.cz/

http://www.pteni.cz/index/turistika/turisticke-trasy?print

2 Comments

 • Anna 27. 10. 2019 at 2:59 pm

  Dnes jsme chtěli vyrazit na touto trasu. Stoupání na začátku (resp. terén cesty) byl dost náročný. Zaplať pán Bůh za manžela,který táhl kočárek. 😀 Cesta do obory byla zavřena zamčenou bránou. A prasata, která měla být ještě v oblasti před oborou, nikde. Možná jsme měli jen smůlu na termín… Každopádně krajina krásná.

  Reply
  • Monika 2. 11. 2019 at 1:58 pm

   Jee…tak to mě mrzí, že se to takhle sešlo. Třeba budete mít příště štěstí :-).

   Reply

Leave a Comment